В Чевронограді було зафіксовано два випадки туберкульозу у переселенців із Донбасу. Хворі чоловік і жінка із різних сімей і між собою не знайомі. Про це на нараді в міського голови повідомив виконуючий обов'язки головного санітарного лікаря Червонограда Сергій Пендюр.
Загалом ситуацію із туберкульозом у Червонограді має позитивну динаміку і випадки захворювань зменшились у порівнянні з попередніми роками.
У зв'язку із повідомленням санітарного лікаря, ми вирішили поцікавитись скільки переселенців із Донбасу перебуває в Червонограді, як та де вони живуть, а також чим їм допомагає держава та наше місто зокрема.
Як виявилося всього на обліку в управлінні праці та соціального захисту зареєстровано 338 переселенців. Усі вони отримують грошову допомогу від держави.
Про її розмір та порядок нарахування розповіла начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соцзахисту населення Галина Іванець.
За словами Галини Зіновіївни були випадки, коли переселенці повертались назад додому на Донбас, але це виключення з правил, зазвичай якщо вони й залишають Червоноград то переїжджають в іншу область з тих, чи інших причин.
Що стосується освіти, влаштування на роботу та отримання житла, то цими питаннями займаються інші відділи міської ради.
Також Галина Зіновіївна наголосила, що контроль за переселенцями здійснює міграційна служба. Зокрема вони мали б перевіряти гостей зі сходу на предмет судимості та слідкувати звідки і куди вони переїжджають.
Що стосується житла, то в Червонограді переселенцям на безкоштовні квадратні метри не варто розраховувати. Заступник міського голови Ігор Корнат пояснив нам, що в місті немає де їх поселити.